ok
2019 előző hónap szeptember következő hónap
H K Sz Cs P Sz V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Hogyan alapítsunk zenekart? (Ador)

(Szubjektív)

(#77) 2011.11.10. 11:20

hát igen. Meglehet Próbálni

(#76) 2011.11.10. 11:08

Válasz dobosgeri hozzászólására

előzmény elrejtése/mutatása

Sok helyen van olyan, hogy fizetős próbahely. Ott kellene találkoznotok.

(#75) 2011.11.10. 11:04

sziasztok. Alakulóban van a zenekarom, de egyenlőre nincs hol próbálni, addig is mit tegyünk, mert még nem nagyon ismerjük egymást, szinte csak a netről keresztül, és csak ott is szoktunk beszélgetni. Mit tegyünk addig amig nincs próba helyünk?

(#74) 2010.11.14. 20:21

Szevasztok. Kovács Roland vagyok 2,5 éve dobolok, magamnak is van dobszerkóm egy stagg dob Remo bőrökkel. Nem vok profi dobos de tanulok folyamatosan. Aki tud zenekart akinek dobos kéne és győr környékén lakik irjon a következő email címre: kov.rol88@gmail.com

(#73) 2010.06.10. 17:06

Sziasztok!
20-30 év közötti dobosok vagy gitárosok jelentkezését várom.
Én magam énekelek amatőrként.
Nem voltam még együttesben.
Lehetőleg Budapestről.
e-mail címem: gaibha@gmail.com

(#72) 2010.06.06. 16:15

Válasz Ador hozzászólására

a fórum az egész ami a fórum menü alatt van. ez meg a zenészkereső is TOPIK, csak hogy tisztába tegyük.

(#71) 2010.06.06. 15:28

Ne,haragudjatok,de ez a fórum nem az ilyen jellegű hírdetések miatt jött létre. Nincsen ezzel smmi gond,hogy bandátokkal foglalkoztok,de NE itt tegyétek,mert minket ez nem annyira izgat. Tudom ajánlani pl a zenész kereső/hírdető fórumot és még sok mást
Köszönöm megértéseteket !
Ha bármi más jellegű hozzászólásotok van a fórumunk témájával kapcsolatban(de csak akkor)akkor nyugodtan szóljatok hozzá ! Hali

(#70) 2010.06.06. 14:39

Péceli (17ker melletti) 3éve alakult jól menő fiatal metál zenekar szabadúszó dobost keres, lehetőleg Pest megyéből, vagy Budapestről. Olyan személy jelentkezését várjuk, aki tanulékony, tehetséges, emberileg normális és komolyan veszi a zenekari munkát.
Stílusunk nehezen besorolható de annyi biztos, hogy metál tiszta énekkel.
Sok saját számunk van, de emellett játszunk 1-2 feldolgozást is (Ossian, Kalapács Metallica, Judas Priest).

Jelentkezzetek bátran!!

Elérhetőségeink:
E-mail: ancientfire@citromail.hu
Telefonszámok:
Szmolka Gábor: 06-20-582-2-582
Kovácsik Attila: 06-20-990-79-63

(#69) 2010.06.02. 17:26

Bár,a sok hülye picsát általában nem a zene szokta érdekelni hanem ,hogy hogy néznek ki a zenekar tagok... mert ugye,persze a 14-15 éves még az ilyen iron maident se ismerő gyerekek aztán marhára tudják,hogy mi számít jónak és mi nem..
Szerintem az a legfontosabb,hogy te jól érezd magad a színpadon,a második az hogy a zenésztársakkal jól kijöjjél,harmad részt pedig,hogy a közönség is élvezze ,ha ezek megvannak,akkor már nagyon jó a rendszer

(#68) 2010.05.31. 14:21

Péceli (17ker melletti) 3éve alakult jól menő fiatal metál zenekar szabadúszó dobost keres, lehetőleg Pest megyéből, vagy Budapestről. Olyan személy jelentkezését várjuk, aki tanulékony, tehetséges, emberileg normális és komolyan veszi a zenekari munkát.
Stílusunk nehezen besorolható, de annyi biztos, hogy metál tiszta énekkel.
Sok saját számunk van, de emellett játszunk 1-2 feldolgozást is (Ossian, Kalapács Metallica, Judas Priest).

Jelentkezzetek bátran!!

Elérhetőségeink:
E-mail: ancientfire@citromail.hu
Telefonszámok:
Szmolka Gábor: 06-20-582-2-582
Kovácsik Attila: 06-20-990-79-63

(#67) 2010.05.14. 21:04

persze,egy kis megbeszélés után stb-stb.
Igen,ebben van valami,meghát nem lehet akármien göncben a színpadra állni,tehát úgymond minden koncertre kell vmi extrém dolgot bevetni minden egyes zenekari tagnak,hogy érdekesek legyenek..
És persze,szerintem a számokat is extrémmé kell tenni..
Amúgy,vannak olyan műfajok ,ahova a töri tanár kinézet a jó,csak nyilván nem a metál meg a rock nem tom meikőtök mondta,ezt de ezzel amúgy egyet értek

(#66) 2010.05.14. 21:02

Renard,én télleg nagyon sajnálom ezt a dolgot,mert ahogy írsz én már abból letudom szűrni,hogy neked nagyon fontos a zene,és az a zenekar is.Az öcsédtől nagyon rendes dolog,hogy megy utánad,ha a bátyjámmal játszanék egy bandában(nincs bátyjám,csak nővérem van ) ,de ha bátyjám lenne és vele játszanék egy bandában és ilyen lenne tuti,hogy mennék utána.
Remélem,találsz jó bandát,ha esetleg nem találnál bandát,akkro szólj és max. lemeünk jammelni terembe,és akár együtt is tolhatnánk (gitár/ének vagyok).

(#65) 2010.05.14. 20:58

neten is...

(#64) 2010.05.14. 20:58

Egyikőtök írta,hogy fontos az egységesség,tehát hogy hasonló stílus legyen.
Ez igaz,sőt többnyire manapság,ilyenek a bandák,hogy mindenki.
Én,azonban ismerek 2 olyan bandát az 1ik az a haverom bandája ahol,az ÉNekes Heavy metalos, a dobos az ien alteros dolgokat szereti, a gitáros(azaz a haverom) pedig punk és rock...szal ebből kiszültek,egy ilyen Alternatív,rockos megoldást és az énekesnek igazi metálos hangja van...hát meghallgattam asszondtam na ez az ami jó sajnos,nincsen az interneten róluk smmit sem,de a nevük az asszem vmi Sivatagi Lóhere vagy mi...elég hülye név,de a zene az téll.jó na majd mutatok zenét ha lesz nekik

(#63) 2010.05.14. 17:30

Válasz Yahtzee hozzászólására

bocsessz ezt nem ide kellet volna írnom

(#62) 2010.05.14. 17:29

Sziasztok! Sikerült elszakítanom az egyik rugómat a lábgépemen, és az érdekelne hogy lehet-e valahol ilyen rugót szerezni vagy teljesen új lábgépet kell vegyek?

(#61) 2010.05.14. 15:47

XD igen így is mondhatjuk finomabb formájában.
De tartom a nézetem a vezér elvhez!
Nincs vezér szétfut a sereg,akinek nem tetszik menjen máshová zenélni.
Én amúgyis jobban érzem magam stúdióban mint színpadon

(#60) 2010.05.14. 15:23

Válasz Blahum hozzászólására

" Prostituáltra nem jó a demokrácia "

" a legfontosabb talán az EGO. = <b>E</b>ngem <b>G</b>arantáltan <b>O</b>tthagy
Amíg egy van addig okés de ha már kettő akkor azZAL LÉTESÍTHETSZ NEMI KAPCSOLATOT "

<font size="1">NE POLITIZÁLJ
DEMAGOGIZÁLJ
NŐK PÁRTJÁRA ÁLLJ</font> ! ☺

(#59) 2010.05.14. 14:55

A közönség nagy része inkább látni megy koncertre mint hallgatni.

Ha a zenész társak 1.nem barátok, 2.nem profik soha nem lesz belőlük semmi,mert szétmennek egy idő után.

Hogy az jó é? hogy egy szinten vannak, szerintem igen az a leg ideálisabb ha egy szinten vannak.

Mert vagy várnod kell valakire vagy rád várnak az UDU.

Aki teheti sok bajtól , kínlódástól mentheti meg magát ha inkább nem alakít zenekart.

Egy zenekar ugyan akkor nem működhet eredményesen vezető nélkül.
Zenekarban szerintem UDU nem jó a demokrácia

Sőt megkockáztatom hogy még azokat sem lenne szabad egy bandába zárni akiknek nincs legalább 3-4 közös kedvencük, mert a más-más hatások előbb utóbb úgyis kijönnek (megy a balhé) és ami a legfontosabb talán az EGO.
Amíg egy van addig okés de ha már kettő akkor azt baszhatod

(#58) 2010.05.14. 14:34

Ador: azert szerintem eleg fontos, hogy _nagyjabol_ egy szinten legyenek a zeneszek. Erted, en is egy hobbi-sufnidobos vagyok, de rohadtul nem lenne idom, penzem, energiam pl egy olyan gitarossal osszeallni, aki most kezdte, es nincs meg egy alapveto negynegyed erzete, szamolnia kell a szam reszeit, a sorokat, hogy tudja, mikor jon a kiallas, stb. Persze izlesek es pofonok, de ilyennel 8 eve cseszekedtem, es mar nem lenne kedvem Meg olyannal se jatszanek szivesen, aki 15 eve zenel es profi szinten csinalja; nyilvan nem tudnam vele tartani a 'tempot', nem tudnam megtamasztani a kreativitasat a sajat hangszeres tudasommal, es nem szivesen farasztanam, hogy benazok valami szamomra ujnak hato dologgal, ami neki kisujjbol megy. Roviden, szerintem a viszonylagosan hasonlo szint az igenis fontos.

A benan oltozkodo persze hogy relativ, de mas, ha mondjuk direkt csinaljak (mint a belinkelt videon valszeg ), van egy adott stilus, van egy mozgas, egy kiallas, stb, es megint mas, amikor inges-farmeres sracok allnak szorosan osszezart labbal, konyokbol pengetve