ok
2019 előző hónap szeptember következő hónap
H K Sz Cs P Sz V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Halláskárosodás (zsuzsoka)

(#97) 2012.03.06. 21:46

Én is tesztelhettem az Alpine Music Safe Pro füldugót, itt a véleményem róla, csak ajánali tudom, azt mondanám, hogy dobosoknak kötelező.

Mint dobos és koncertre járó ember elég sokszor tapasztaltam a próbák, koncertek utáni iszonyatos fülzúgást, ami egészen az ágyig elkísért, és kísértett órákon át. A sok gyakorlás mellett minden nap elviselni ezt az érzést nem olyan kellemes. A „hagyományos” füldugó vagy az ipari zajvédő, vagy a sima fülhallgató csak átmeneti megoldást jelentett számomra, mert bár a nagy hangerőtől megvédtek, de a hangfrekvenciákat nem engedték át kellőképpen, rossz arányban vágták.

Az Alpine Music Safe Pro mindezekkel ellentétben nagyon jó hangképet ereszt át a fülbe, megszűrt tiszta, arányosan vágott hangot. Dobolás közben nekem olyan, mintha kívülről tudnám hallgatni az egészet, akár gyakorlás közben, akár zenekarral. Például nagy hangerő mellett is teljesen átjön a lábcin taposott hangja, ami szerintem nagyon fontos. Koncert közben a közönségben állva, ha valaki mondani akar valamit, azt alig lehet hallani, üvölteni kell, befogni a fület, ezzel a füldugóval viszont tisztán lehet érteni mások beszédét, és nem fáj, ahogy a füledbe ordítanak. 

Gyakorláshoz vagy kisebb klub koncerthez én a fehér szűrőt használom, ha nagy a hangerő a színpadon, akkor a szürkét, de ilyenkor is néha jobb a fehérrel, hogy ne legyen elszigeteltség érzetem. Nagyszínpados koncert hallgatásánál viszont gyakrabban kell az aranyszínű, azzal a legkellemesebb, nagyon jó hangosítás mellett lemez minőségben lehet élvezni a koncertet.

Maga a füldugó szett nagyon praktikus, a 2+1 tartalék füldugóhoz jár egy kis pálcika, amellyel nagyon könnyen be lehet tenni a fülbe, hogy pontosan illeszkedjen, de ha netalán valakinek a hallójárata az átlagtól eltérő, akkor egy óvatos nyisszantással méretre lehet vágni a füldugót és kényelmes lesz a hordása. A kulcstartós kis tartó szintén hasznos, ha tudod, hogy melyiket fogod használni aznap, csak beleteszed és biztonságosan tudod tárolni.
Rendszeres tisztítás mellett szerintem évekig használható egy pár füldugó.

Jancsovics Máté

(#96) 2012.02.04. 17:43

Hát először is használd azt a kis műanyag vackot amit adnak hozzá, húzd fel a füled tetejét és nyomd bele a füldugót ameddig megy, aztán kicsit tekergesd jobbra balra. Ha érzel egy kis vákumot akkor jól bent van.

(#95) 2012.02.04. 16:05

Válasz bruno17 hozzászólására

előzmény elrejtése/mutatása

Na, és Neked mi a rendes behelyezés ?

ajjjajjj magas labdaaa....

(#94) 2012.02.03. 22:06

Válasz HellKing hozzászólására

Nekem egy hete van meg és UDU jó szerintem!
Egy kicsit szenvedtem mire rájöttem, hogyan kell behelyezni rendesen, de már megy.

(#93) 2012.02.03. 20:47

Megjött a music safe pro-m. hurrááá. kár hogy nem tudtam ma betesztelni. :/

(#92) 2012.01.03. 21:46

Én ezt vettem: http://www.microsonic.hu/zajvedelmi.html A 25db-es tompítást vettem mindkét fülembe. (Utólag talán a 15-15 elég lett volna, de így tuti nincs zúgás, hang is tiszta, szóval nem bánom. Persze még lehet, hogy beruházok koncertre egy kisebb tompításúra, de... egyelőre örülök, mint majom a farkának, hogy RENGETEG gondom megoldódott így. Kb 6-8 hónapja van meg, szerintem sok-sok évig jó lesz, csak vigyázni kell rá!

(#91) 2012.01.03. 20:56

Nekem van Partyplug és MusicSafepro. Mindkettő zseniális. A MusicSafePro-t dobhoz a partyplugot meg BoomBoomra és Mantrára használom főleg. A musicsafepro val nekem az az egy bajom hogy már így 1 év használat után elöregedett az a gumi része és nem szigetelt már jól ezért most szeretnék egy újat venni.

------
Benyo

(#90) 2012.01.03. 20:09

Én nemrég ruháztam be egy Shure SE215-be. Remek cumó, olyan a tompítása, mint mondjuk egy 3M füldugónak. Viszonylag kényelmes is, és szép tisztán szól benne a zene. Eddig úgy nyomtam, hogy füldugó+fejhallgató, ami elég szerencsétlen volt, mert kimaradt a zene lényege, elég tompa volt. Viszont itt közvetlen a füledbe jön a zene, és szépen tompítja is a dobot. Egy mezei mp3 lejátszó is elég hozzá. És alig kell felvenni a hangot, hogy halljad a zenét a dob mellett.

(#89) 2012.01.03. 20:05

De a partyplug is elég jól teljesít ilyen célra

(#88) 2012.01.03. 20:04

Válasz Drkazmer hozzászólására

Konerten nagyon jó, az addig a nagy hangerő miatt lemattult füllel nam hallható apró finomságokat is meghallani.

(#87) 2012.01.03. 19:34

Válasz leisle69 hozzászólására

Én már régóta szemezek azzal, mert koncertre is nagyon jó lenne (mármint hallgatóként), csak még nem volt érkezésem rá. Egyébként fültokot használok, gyakorláshoz jó, próbára elmegy. Engem nagyon zavar a hangerő, egyszer elég hülyén nézett rám a Tamtamban egy srác, amikor szóltam, hogy ne izomból üssön kávásakat egy pergőn. <i>Merhogy a dobolásba az a jó, hogy hangos.</i> Hát szerintem nem.

(#86) 2012.01.03. 19:26

Válasz szmv hozzászólására

Musc Safe Pro nem egészen 9ezer, speciális orvosi anyagból van, a testhő hatására idomul, van hozzá tartalék, ugyanolyan érzés (ill. nem érzés viselni, mint az audiológián személyre csináltatottat) és van hozzá 3szett, különböző csillapítású betét, applikátor amivel kényelmes behelyezni, és egy felakasztható tok, ami pl. nálunk a varőtáska belsejébe van beakasztva. A csillapító betét könnyen cserélhető, ha a próbateremben bevált túl sokat csillapít pl. koncerten nekem kb fél perc se kell kicserélni kisebb csillapításúra.
Ennek kb. fele a Partyplug, aminek a gumi része ugyanaz, de nem annyira egyenletes a csillapítása, és csak 1 fix szűrőbetétje van.

(#85) 2012.01.03. 18:34

Válasz szmv hozzászólására

Helló! Mekkora élettartama van az ilyen cuccoknak?

(#84) 2012.01.03. 17:56

Én beruháztam egy fülre öntött füldogóra. Nem érzed, ha benn van, nem rontja a hangélményt, s választhatsz, mekkora legyen a tompítása. Drága volt, mint a vesztés, de megérte. Azóta se fejfájás, se fülzúgás, semmi. Egy fillért nem sajnálok érte!

(#83) 2012.01.03. 12:33

Válasz ypos hozzászólására

Azért az sem mindegy, hogy pontosan milyen is az a füles.
Mert a mezei kis vackok, amiket nem tudsz beilleszteni a hallójáratba, már bocsánat, de UDUt sem érnek. Az ún. agybadugós jó, néha én is előveszem.

A patikában is kapható 3M füldugó nekem is bejön.
A fültok is jó, de abba sokszor a basszus úgy berezonál, hogy nem hallok tőle semmit.
A legjobb, az ennek a kettőnek a keresztezése, tehát egyik a fülben, másik a fülön. Nah apám, a zenekart is alig hallod

------
double bass 4 life

(#82) 2012.01.02. 10:38

Engem (sajnos) nagyon zavar, ha bedugaszolt füllel dobolok, mert ezáltal ugyebár eltűnnek a magas hangok és mégjobban előjönnek a tompa mélyek. Így kevésbé élvezem a zenélést próbán és hát, úgy látszik hangulatember vagyok, erősen befolyásolja a játékomat negatív irányban, ha nem élvezem a muzsikát.
Tizenjónéhány év dobolás után persze szükségem van fülvédelemre, különben már komoly gondjaim lennének. Próbálkoztam zajvédő fülessel (amit munkavédelmi boltban lehet kapni), ez már egy fokkal jobb volt, de még mindig nem az igazi.
Köztes megoldásként a sima zenei fejhallgató lett a legjobb, amin egyben a taktjelek is mennek, így pont annyit halkít a kinti csörömpölésen, hogy ne fájjon a fülem, ugyanakkor tisztán halljam a takt pittyegését is (anélkül, hogy a fájdalomküszöb főlé kelljen hangisítanom), és a magas-mély arány is élvezhető szinten marad.

(#81) 2012.01.01. 19:33

Válasz gyapi hozzászólására

Lájk!

(#80) 2012.01.01. 18:59

EMBEREK!...Tisztelt uraim!Én már azt nem értem,hogy valaki hogy képes bármifajta füldugasz nélkül 2-3 órát pontosan,kényelmesen,megbízhaóan játszani.Ha rendesen megütöd a dobokat,és legfőképpen a cineket az szinte mármilyen akusztikai körülmények között sokkal hangosabb,mint a többiek...kivéve elmebeteg gitárosok..
Hogy rövidre fogjam:papírzsepik,és wc papírok..és ezeknek a sűrűségével,és mennyiségével lehet kísérletezni.A sound tompa lesz.de minden kis mellényúlást hallani fogsz.Boldogabb nem leszel tőle ,viszont te fogod a többieket csesztetni,és nem ők téged,ezáltal a produkció is sokkal jobb,vagy legalább pontosabb lesz.Én nem azt mondanám,hogy CD szint,de minden egyenletesen hangzik a maga tompa szintjén...

(#79) 2012.01.01. 14:12

Üdv mindenkinek!!!

Először is boldog uj évet kívánok minden kolégának,másodszor is nagyon szépen köszönöm a válaszokat ki fogjuk probálni!!!

(#78) 2012.01.01. 12:21

Füldugóval tényleg érthetőbb minden.Mintha CD-t hallgatnál.De arra vigyázzatok,hogy mindkét fületek be legyen dugva.Ha csak az egyiket dugaszoljátok be,akkor nagyobb lehet a baj,mintha nem is használnátok.Mert csak az egyik fül terhelődik,amivel egy darabig sokkal kevésbé fogtok hallani.Én a 3M-es narancssárga sima füldugót ajánlom .50Ft/pár körül van az ára.Többször is használható.