ok
2019 előző hónap szeptember következő hónap
H K Sz Cs P Sz V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Hangszigetelés (Marchello)

(#1165) 2017.01.03. 20:34

Sziasztok!

Olyasmi kérdésem volna (remélhetőleg választ is kapok):

Budapesten, Zuglóban élek, és a kis lakáskánk által szabott határok miatt kibéreltem a velünk szemben lévő garázssoron egy kis garázst, dobolás céljából. Ide már nem elektromos dobot vettem, mert mégis, ha van lehetőség igazira, inkább az legyen.
Na most a múlt idő itt túlzás, mert ez február 1-től lesz esedékes a dolog.

Mivel bérlem a garázst, nyilván nem tudom átalakítani (gondolok itt a hangszigetelésre). Szemben a garázzsal, az út túloldalán (kb 6-7 méterre) van egy lakóház, 4 emeletes.
FONTOS, hogy a garázssor mögött közlekedik a vonat, ami ugyebár nem egy halk jelenség.

Kérdéseim:

1.)Van-e valamiféle szabályozás, a hangszer használati órákra? (10 után nem, tudom)
2.)Fenyegethetnek meg azzal, hogy kipakoltatnak, vagy rendőröket hívnak rám?
3.)Vajon zavarni fogja egyáltalán őket a dolog?

A garázs amúgy betonpanelekből készült, vaskapu az elején, 17nm2.

Az esetleges válaszokat, fejtegetéseket, tanácsokat nagyon köszönöm, előre is!

------
Badum tss

(#1164) 2013.07.09. 8:25

Válasz leisle69 hozzászólására

előzmény elrejtése/mutatása

Kedves Leisle69!

Pontosan ilyen jellegű megoldásra vártam: hálóbőrrel szeretnék "operálni" egy nagydobon és mellé egy csitt-csatt állvány /azaz gumilap/ és a testhangot akarom eltüntetni. Köszönöm!

Üdvözlettel!
ascii64

(#1163) 2013.07.04. 23:09

Válasz ascii64 hozzászólására

Sajnos a panel eléggé elátkozott építmény...
Egy német ismerősöm olyan, helyen ahol már egy hangossabb pukiért is felnyomják egymást a szomszédok, egy elismert szakember tanácsára a következő megoldást alkalmazza:
Francia ágyba való RUGÓS (epedásnak is nevezik) ágybetétet rakott a földre, arra pedig 20mm-es zsalutáblát (rétegelt lemez) ehelyett szerintem megteszi a 20mm-es osb-lap is. Ezzel a kb 5-10*drágább professzionális megoldásokat lehet kiváltani. Hangsúlyozom, hogy ez csupán a közvetlen vezetett hangokat csillapítja, tehát a hangot nem. Ezért csak elektromos dobokhoz, gumilapokhoz/hálóbőrökhöz jó.
(inkább nézz körül, hogy az alagsori tárolóból, ami gondolom járt a lakáshoz nem lehet-e kialakítani egy kis próbahelyet)

(#1162) 2013.07.04. 11:04

Sziasztok!

Egy panellakásba költözünk és kíváncsi lennék, hogyan tudnám megoldani, hogy a szobában felállított nagydob /amire hálóbőrt tervezek venni/ és az elé állított kis állványon lévő gumilap hangja ne zavarja a felettünk és leginkább az alattunk lévők életét mert leginkább lábdob témákat szeretnék gyakorolni. Nem szeretném ha a nagydob rezgése a padlón esetleg valamiféle kattogó hangot adna át.
Az ötletem erre, hogy valami szivacs illetve lábazati szigetelő alapra egy teli deszkalapot eszkábálnék és erre helyezném a lábdobot a lábgéppel és talán a szék is ráférne. Ez a felépítmény csillapítaná ill. kioltaná-e a nagydob testének a rezgését, illetve hogy a hálóbőr jó megoldás és elég halk-e illetve mik azok a lehetőségek amiket valaki ténylegesen kiötlött hasonló szituációra????

A válaszokat és ötleteket előre is köszönöm!!!!!
Üdvözlettel!

ascii64

(#1161) 2012.03.09. 20:12

Köszönöm a figyelmeztetést
Találtam szegeden egy fajta sziwacsot belinkelem és ha megtenéf megnéznéd,hogy mi a véeményed eröl?
http://isocentrum.eu/kombinalt-szivacsok/185-hanno-protecto-plus-65-25mm.html
mondjuk itt irja hogy studiokba is ajánlott
szerinted?

(#1160) 2012.03.08. 21:05

Válasz jock0602 hozzászólására

Kedves jock0602!

Tehát a zengési idők hosszúak a helyiségedben. Mindemellett ha tényleg visszhangot tapasztalni, akkor azért az egymással szemközt lévő -párhuzamos- "rigid" anyagú/felületű falak a felelősek.

A szivacsok meggátolják a visszhangot és erősen csökkentik a zengési időket. De sajnos csak a magasabb frekvenciákon.
Ha túl sok szivacsot raksz föl, akkor döglött/fojtott/mély hangokon gerjedő lesz a helyiség akusztikája. Eltűnik belőle az összes magas és közép frekvenciájú hang, de a mély hangok ugyanúgy visszhangosak és hosszú zengési idejűek maradnak.
A sima szivacs még jobban kihangsúlyozza ezt a hatást, semmiképp sem javaslom ezek túlzott használatát. Persze ezek olcsóbbak, és ugyanúgy szivacs az alapanyag. De ez a látszat ne tévesszen meg Téged! Pont a fizikai különbségek teszik akusztikai célra felhasználhatóvá a szivacsokat: a szerkezete, és a formája, meg az anyaga. És ez sajnos drágább.

Talán kompromisszum lehet az eltérő sűrűségű szivacsok használata.
Sajnos PONTOS tények ismeretében csak találgatni tudok, amit nem akarok, mert nem vezet jóra.

(#1159) 2012.03.08. 9:19

Válasz herdani hozzászólására

A tojástartó valóban nem a tuti megoldás, de a csengés-bongást, a terem zengését leveszi.
Én a következőképpen tettem a falra:
Szereztem nagy (hűtőgépes) papírdobozokat, ezeket feldaraboltam nagy lapokra.
Az egyes lapokra egymás mellé felragasztottam a tojástartókat, így kb. 4 sorba elfért 5-5 db, azaz egy lapra 20-at tettem.
A tojástartók egyik oldalán a "púpokra" faragasztót cseppentettem, és egyszerűen rátettem a lefektetett kartonlapokra.
Így kaptam egy csomó panelt. Ezeket mozgatni, falhoz támasztani is lehet.
Később a kartonlapok hátoldalára "keretet" szögeltem, azaz 3-4 cm fenyőléceket rögzítettem, ezekre meg fel lehet csavarozni polctartó szemeket. Ez azért jó, mert a falba befúrsz néhány csavart, amire fel lehet akasztani ezeket a panelokat, és nem kell az egész falat telefúrni, elrondítani.

(#1158) 2012.03.08. 8:38

Dobszobámban proba felvételeket készitettem,mint dobbal mint gitárok,bögők és akusztikus hangszerekel, és visszhangot lehet hallani a felvételekben, ezért szeretném leszigetelni ugy hogy ez a visszhang megszünyön!

Van egy egyerü alternativa is ,de nemtudom menyire felelne meg.
Nézegetem nálunk és találtam egyszerü puha illetve kemyény sima szivacsot 2 illetve 3 cm vastagságban

Ez megátolná a visszhangot?

Köszönöm Studioacoustics

(#1157) 2012.03.07. 22:15

Válasz jock0602 hozzászólására

Kedves jock0602!

A HT2340 hangdobozok belsejébe való csillapítás. Elég vékony, kis méretű, és drága.
A ferde mennyezeti sík előnyt jelenthet bizonyos esetekben. Elsőként én ezt a részt nem szigetelném le, csak akkor, ha az oldalfalak szigetelése nem hozta a várt eredményt.
De remélem nem hanggátlási probléma orvosolására akarsz ilyen szivacsot beszerezni ?!
Sajnos nem ismerem a Szerbiában föllelhető anyagokat, így elég nehéz segíteni....

(#1156) 2012.03.07. 9:57

Egy pár hónapja hirdette valaki, hogy van bontott hangszigetelő szivacsa eladó... Sajnos akkor nem jött össze, most esetleg van valakinek ilyen eladó?

(#1155) 2012.03.06. 21:53

hangszigetelésre dobhoz a legjobb: Phonewell hanggátló lapból 2réteggel beburkolni a szobát és erre pedig akusztikai szivacs.(mert a phonewelltől visszhangos lesz)

------
Benyo

(#1154) 2012.03.06. 21:46

az a legenda, hogy semmit sem ér. a szomszéd ugyanúgy fogja hallani minden szöszmötölésed, viszont a terem nem fog kongani, mint egy templom. mivel nem sík a felülete, ezért nem veri vissza a felhangokat, hanem tompítja, elnyeli őket. égni nehezen ég, inkább parázslik, viszont rondának ronda

(#1153) 2012.03.06. 21:19

Válasz herdani hozzászólására

leginkább sehogy...
a tojástartó egy legenda, semmit nem ér, csúnya és tűzveszélyes....

(#1152) 2012.03.06. 21:12

Hello!
Szerintetek tojástartót hogyan érdemes falra rögzíteni?
Köszi a válaszokat előre is!

(#1151) 2012.03.01. 17:29

Hello
Szeretnék kérdezni hogy a házi studiomba milyen szigetelést érdemes venni?
HT2340 néztem ki magamnak de nemtudom hogy jólesz e?
Dobszobám ugy nézz ki hogy a padlás szobás és igy a plafon strégan van kialakitva. Ezt kell e szigetelni vagy elegendő lesz csak a fal 2 oldalt szigetelni?
Sokat nézegetm az anyagokat és nem tudom milyen lenne a legjobbe és hát nekem kicsit nehéz beszerezni a szigeteléseket mert Szerbiában lakom.NIncsenek ilyen üzletek.
Elöre is köszi a válaszokat!

(#1150) 2012.02.24. 23:19

Válasz Mettis hozzászólására

Röviden: A tojástartó nem ér semmit. Az akusztikai szivacstól nem leszel beteg. Ha eddig nem penészedett a helyiség ezután se fog. Viszont mielőtt szigeteled, jó lenne ha meghallgatná egy szakember, mert pl. aszemközri és a hátad mögötti falat kell nagyon csillapítani, ezután az oldalfalakat, és a végén a mennyezetet.

(#1149) 2012.02.24. 21:41

Sziasztok. hogyan tudnám a dob hangját csillapitani, jó, nyilván függ nagyrészben attól, hogy milyen erővel játszok, de nálam a plafon elég magas, éa a hang felszökik, elég hosszu a terem ahol gyakorlok.nem is előre nyomja a hangot, hanem fel a plafonra, és azért olyan hangos. Kérdésem lenne a következő Érdemes egy tojástartó pack-ot felrakni a plafonra, vagy megteszi a hullámos tetejű szivacs? mert ha a szivacs jó, akkor megcsinálnám magam körül, meg a plafonon is a szivacsozást. Mert hallottam olyat is hogy a szivacs penészedni fog, meg asztmás leszek, meg stb... érdekelne az ebben tapasztaltabb emberek véleménye, tanácsa. minden verziót szívesen meghallgatok, nagyon szépen köszönöm előre is a válaszaitokat.

(#1148) 2012.02.16. 19:55

Sziasztok
Próbaterem hangszigetelésből, megmaradt (túlvásároltunk) bontatlan kőzetgyapot csomagok eladóak. Az itt segítő hozzáértők valószínűleg megerősítik, kifejezetten jó tulajdonságokkal bír a cucc. 6 csomag van feleslegbe 4500 ft/csomagért elvihetitek. infók: nobasil adn, 75kg/m^3, 4.8m^2/csomag, (60*100cm*8db/csomag). Ha érdekel írj rám firstage@gmail.com.

Bocs a kicsit offért nem kereskedek egyébként vele, csak a megmaradt felesleget adnám el.

(#1147) 2012.02.12. 22:50

Válasz Mettis hozzászólására

nincs mit

(#1146) 2012.02.12. 22:47

nagyon szépen köszönöm a segitségedet, lesile69