ok
2019 előző hónap szeptember következő hónap
H K Sz Cs P Sz V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Lars Ulrich (LarsUlrich)

<a href=http://hu.wikipedia.org/wiki/Lars_Ulrich>Lars Ulrich - Wikipédia</a>

(#2009) 2012.01.20. 15:27

A metallicának a justice lemez után abba kellett volna hagynia. .Ez volt nagyon sok metallica rajongó véleménye (köztük az enyém is) akkoriban. Dob ügyileg egyértelmű hanyatlás volt minden 88 utáni történés! A fekete lemezt még hallgattuk mert jól lehetett énekelgetni,de ennyi és kész!

BB

(#2008) 2012.01.15. 13:21

Most már nem... Régen a legnagyobb Ulrik-fanok közé tartoztam, de amit mostanában művel, az a világ egyik legnagyobb metalbandájának a dobjai mögött közel vállalhatatlan.

(#2007) 2011.12.22. 16:13

Ki ne találjátok már hogy nem jó dobos....

(#2006) 2011.12.22. 14:02

Válasz ypos hozzászólására

előzmény elrejtése/mutatása

Moszkvában még fiatal volt...

(#2005) 2011.12.22. 9:38

Lars videóit sokáig nem bírtam nézni, mert baromira idegesített, hogy folyton ugrál, pattog koncert közben

(#2004) 2011.12.22. 8:52

Válasz BB hozzászólására

Úgy-úgy

BB

(#2003) 2011.12.22. 8:10

Nálam, ha Metallicáról (és Larsról) van szó élő teljesítmény terén, a Seattle-i Live Shit az etalon, a Justice-turné idejéből.

(#2002) 2011.12.21. 13:41

Válasz ypos hozzászólására

Ja-ja a moszkvai koncerten azért tényleg odatette Lars magát, ahogy azt kell. Vannak nála jobb dobosok az tény, de azért egyéniség (volt) és néhány Metallica számban alkotott legendásat, amit szinte mindenki elismer. Egyébként Joey is jól tolja. Viszont érdemes elgondolkodni azon is, hogy "néha a kevesebb több".

(#2001) 2011.12.21. 11:59

Lars egy nagyon érdekes figura, lehet fikázni és isteníteni is egyszerre. Én őszinte sajnálattal nézem a mostanában készült felvételeket róla. Régen azt mondták, hogy ő "legjobb rossz dobos", ami azt jelenti számomra, hogy sosem volt technikás, sőt, néha kifejezetten gagyinak tűnt a játéka, de volt benne valami erő, és valami egyéni. Sajnos mára csak árnyéka önmagának.
Én is nézegettem a Joey-val (akit az egyik legnagyobb dobosnak tarok a műfajban) készült videókat, de ezek viszont azért nem tetszettek, mert bár, Joey igyekezett az eredeti témákat játszani, a Metallicánál megszokotthoz képest "túl technikásak" voltak. Hiányoztak Lars "butácska", de nagyon "ott" elhelyezett filljei. Valahogy olyan érzésem volt, mintha a z AC/DC próbált volna meg a szokásos kettőnégyek helyett Portnoyos "tizenhét-huszonötödöket" játszani
Szóval szerintem a Metallica Lars sok helyen kritizálható dobolásával együtt volt az ami. Én őszintén szeretném, ha leülne egy kicsit néha gyakorolni, esetleg átvenné újra az alapokat egy dobtanárral (30 év után sem szégyen visszatérni egy kicsit az alapokhoz), és újra önmagára találna. Legalább olyan szinten, mint a fekete album idején készült koncertvidókon (pl. a moszkvai koncert nagyon ott van, tudom ajánlani mindenkinek, fent van Yuoutube-on).

(#2000) 2011.12.21. 10:01

2000.

(#1999) 2011.12.21. 9:54

Válasz fec06 hozzászólására

Ez is igaz.

De sajnos egyszer letett valamit amiért sok ember megkedvelte a Metallicat 15-20 éve, de pont az nincs már benne, ezért az embereknek "hiányérzete" van amikor ebben a csonkított, pontatlan, erőtlen verziókban hallják a számokat.
Néztem Joey Jordisonos (nem vagyok fan) Metallica videókat és azt kell mondjam hogy Larssal összehasonlítva magasan veri. Teljesen másak, "élnek" a számok!!!

Ez van. Annak ellenére minden tiszteletem Lars-é!

(#1998) 2011.12.21. 8:10

Én sosem értettem ezt a nagy "technika pontosság ízét!
Nyilván ne legyen valaki teljesen szerencsétlen ha felmegy a színpadra egy nagyobb közönség előtt de nem azért dobolunk mert szeretünk? Úgy ahogy! Ki többet ki kevesebbet vár el magától, ki a tökéletességre törekszik ki pedig csak arra hogy jól érezze magát és eljátsza amennyi kell!
Neki már nem kell semmit bizonyítani azt hiszem, nyugodtan csinálhatja kedvtelésből, mégha néha az nem is teljesen úgy jön ki....
Az meg hogy ki milyen technikás... sztem talán itt is vannak olyanok sőt néhány depós kolléga videóját elnézve biztosan vannak akik már most sok ismert dobosnál technikásabbak ügyesebbek, és akármit el játszanak a Jazztől a Black metalig de mégsem érnek oda mint ő soha! és ezt lehet ezerféle képpen magyarázni, körülmények meg pénz, de a lényeg ugyan az marad!

BB

(#1997) 2011.12.20. 23:45
(#1996) 2011.03.08. 20:34

Válasz Chris72 hozzászólására

pont ez jutott eszembe nekem is...
meg a nagy kiállás a kiadók jogai mellett....

(#1995) 2011.03.08. 18:33

Válasz viktorgrafika hozzászólására

Én meg ezzel:
http://href.hu/x/ern9

(#1994) 2011.03.08. 18:20

Válasz mrobi hozzászólására

Én ezzel a videóval búcsúzom a topiktól:
http://www.youtube.com/watch?v=4-PegaXlZFo

Eszméletlenül mókás, hogy mennyire ki tudtok akadni.

(#1993) 2011.03.08. 17:26

Mi a f@sz bajotok van még mindig vele.Ő ilyen ennyi.Rajtuk nevelkedtem meg rajtam kivül UDU sokan.A Metallica vele kerek.Baszottul mindeggy h ki ülne a dob mögött,akkor is Lars a METALLICA dobosa.Akkor lenne jogotok ezen kiakadni,ha megvennéd a koncertjegyet,és Lars miatt élvezhetetlen lenne a buli mert össze vissza csapkod.De ez nem így van!Semmi közötök hozzá h a magánéletbe mit csinál mivel foglalkozik gyakorol e vagy sem.
Nem értem ezt az egészet UDU..ÉS ezzel a hozzászólásommal asszem búcsúzok ettől a topiktól,de azt még hozzáteszem h aki annyi mindent elért megjárt mint Lars és a METALLICA annak van joga bárkit is számonkérni.
FUCK YOU kiakadtam...Egy klasszikussal el is búcsúztam innen http://www.youtube.com/watch?v=Rv9CDEbvmr8

------
Üsd-vágd, nem apád nem anyád!

(#1992) 2011.03.08. 15:15

Ez van amikor nem gyakorol valaki rendszeresen. Larsnak minek? Így is úgy is egy világhírű milliomos bohóc, aki inkább ezer más dologgal foglalkozik minthogy gyakoroljon. Kirk is egy pózer, Hetfield sokkal jobb gitáros.

(#1991) 2011.03.08. 11:08

Sziasztok!

Mikor hagyjátok már szegényt békén? Ő ilyen és kész. Miért azt kell vizslatni,hogy hol és mikor hibázik? Teremtett magaköré egy imázst,amit így közel az ötvenhez is elvárunk tőle. Persze,hogy nem mindig megy úgy ahogyan kellene! Egyébként meg sokan fogtunk miatta ütőt a kezünkbe,úgyhogy tiszteljük a munkásságát és ne piszkálódjun folyton! Az pedig sajnálatos,ha valaki azért megy koncertre,hogy azt lesse ki,mikor hibázik!

(#1990) 2011.03.08. 8:08

Mindenkinek lehet egy rossz napja. És ha megnézzük, hogy Larsnak igen sok rossz napja volt, no de ezt nem 10 bulin csinálta, hanem 30 év aktív koncertezés áll mögötte, ki tudja hány bulival, turnéval. Innen nézve, már annyira nem is rossz.
Úgy ahogy Kirk Hammetnek is van rossz napja, és nem tud elnyomni egy sima gitár riffet: http://www.youtube.com/watch?v=RoMF2GgyKAA&feature=related

------
üssed mint a répát!