ok
2019 előző hónap szeptember következő hónap
H K Sz Cs P Sz V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Hangolás (zsuzsoka)

<font size=1>Ajánlott olvasmány: <a href=http://www.ritmusdepo.hu/cikk.php?id=21><b>Alapok nem csak kezdőknek</b></a></font>

(#1447) 2016.09.25. 10:17

Válasz mrobi hozzászólására

előzmény elrejtése/mutatása

Azért köszi

(#1446) 2016.09.25. 8:52

Válasz benjodrum hozzászólására

Szia! Ránéznék csak messze lakom tőled. Nekem is volt Magnumom én szerettem.

------
Üsd-vágd, nem apád nem anyád!

(#1445) 2016.09.24. 23:16

A kérdésem az lenne, van-e itt a fórumon olyan tapasztalt kolléga, aki meglesné az én Magnum pergőmet, ha elviszem hozzá? Ahogy az előző kommentemben is leírtam, egy mondhatni "legallja" pergőről van szó, de egyszer régen még szólt valahogy..mára nem. Bízom benne, hogy kihozható belőle valami, ha nem, kuka.

(#1444) 2016.09.24. 17:07

Válasz gosen hozzászólására

azért ez így nem pontosan igaz.
van a Magnum pergők között is jó.

(#1443) 2016.09.24. 16:45

(és Magnumomról olvastam, hogy a pergő eleve kuka..) valami ilyesmit gondolok Én is

(#1442) 2016.09.24. 14:00

Sziasztok!

Gondoltam, megosztom veletek a problémámat, hátha van valakinek hasonló tapasztalata.

Tehát egy olcsó Magnum pergőről van szó, mely megvan 8-10 éve. Akkor kezdtem dobolni, aztán most pár év szünet után újra. Annak idején sokáig a gyári bőrök voltak rajra, és sok hangolás után kihoztam belőle egy használható hangot, megfelelő tompítással stb. Aztán egyszer eltörött a lemezke, ami a sodronyfeszítőt feszíti rá a megfelelő alkatrészre (ezt pótoltam házilag kifúrt másik lemezkével), lényeg a lényeg, akkor bontottam szét először a pergőt, akkor vettem le először a dobról a sodronyt.

Nagyjából azóta a dobnak kegyetlen dobozhangja van. Lecseréltem a felsőt Vintage A-ra, az alsót Diplomatra. Gyakorlatilag végtelen féle módon próbáltam hangolni, gyakorlatilag minden esetben pocsék a hangja. A probléma kicsit bizarr: Nem verődik vissza a verő megfelelően az ütőbőrről, valamint hangolástól függően kong, mint a csuda. Feltételezem a sodronnyal lehet valami (még a gyári..), de el nem tudom képzelni, hogy azon mit lehet elrontani...Még régebben azt figyeltem meg, hogy ha a pergőállványra úgy rakom, hogy a 3 érintkezési pontból csak 2-nél rakom a gumira, 1-en pedig a fémrészre, akkor valahogy visszatér a "pergése" is, de mostanság már ez sem segít.

Úgy tudom, több, különböző kategóriájú Magnumot gyártottak anno, szerintem ez a legalsó széria lehetett (és Magnumomról olvastam, hogy a pergő eleve kuka..), de régen akkor is volt ennek egy vállalható hangja..

Mit gondoltok?

(#1441) 2015.09.23. 9:47

Válasz TeddyBeer hozzászólására

Sziasztok,

Köszönöm.
Abszolút szóba jöhet más felső kategóriás cucc is, csak nem nagyon vagyok tisztában vele, melyik gyártónál mik a felső kategóriás cuccok, amikre érdemes beruházni, de egyáltalán nem zárkózom el sem Mapex sem Pearl cuccok elől.

Szóval jöhetnek nyugodtan a többi márkák felső kategóriás szériái

(#1440) 2015.09.22. 18:09

Válasz TeddyBeer hozzászólására

osztom a véleményed ,annyiért az a szett az egyik top vétel ár-értékben a depon+az eladó srác nagyon "megvigyázza" a cuccait!

(#1439) 2015.09.22. 17:13

Válasz VMatyesz hozzászólására

Amúgy, az apróban van egy standard méretű Mapex Orion is, (90es évek), az is egy felső katos cucc, juhar, rocsk/metál vonalon nr1, és ahogy figyeltem, az ára is képlékeny valamilyen szinten. 200 alatt simán kijönne, tokokkal együtt... Én ezt is fontolóra venném, mert jó (minőségre/árra is) az meg hogy régebbi cucc, ne zavarjon, ha megkímélt állapotú.

(#1438) 2015.09.22. 17:00

Nem nehéz hozzá jutnia az áhított Tama cucchoz. Dunát lehet vele rekeszteni.

(#1437) 2015.09.22. 16:07

Válasz UXA hozzászólására

Szia,

Köszi szépen a részletes elemzést.
Ahogy szétnéztem úgy gondoltam, hogy beruházok egy Tama SuperStarra, most azokat figyelem, hogy mikor fut be valahol jó áron egy szép állapotú cucc

Esetleg más márkák Tama Superstarnak megfelelő szériáit tudnátok nekem ajánlani? Köszi!

(#1436) 2015.09.16. 19:11

Sziasztok!

Valaki azt mondta, hogy a cajonnak meg kell lazítani a felső sor csavarját. Ez igaz???

UXA

(#1435) 2015.09.08. 21:11

Szia!

Ha jól látom,akkor a Saturn 20-as nagydobos, a Mars/ Fekete??/ 22-12-13-16.
Ez utóbbi jó lehet,mert ilyen méretben gondolkodsz.A 20-as nagydobost csak ezért nem mondanám.

Ha szánsz rá többet,akkor még keresgéljünk.........én a következőket ajánlom így hirtelen körülnézve:

Van itt az apróban egy Dixon Predator rövid tamos kivitel ,4 tammal,a leírások szerint jófajta faanyagból. 140-ért.Észak-amerikai Juhar.

Most nem linkelem be,de:
Egy másik hirdető oldalon van egy Pearl Studio Birch 160-ért,furatlan tamokkal
Ennek az lenne a hátulütője,hogy a két felső tamhoz kell venni két pergőállványt,mert a tamokon nincs felfüggesztés,amire fel tudnád rakni őket.
Vagy csak egy felsővel használod és az alá teszel egy pergőállványt.

Ugyancsak egy másik oldalon van egy Tama Starclassic 24-es nagydobbal ,ha jól emlékszem 225-ért.
Tudom ez az ár már túllépi a keretet,de nem kéne elvetni,úgy gondolom,mert jó az ár.

Ha gondolod írj privátban: uxa@freemail.hu

(#1434) 2015.09.08. 16:02

Válasz pito hozzászólására

És attól a Mapex Saturn-tól és Mapex Marstól amikor az apróban fellelhetőek?

(#1433) 2015.09.08. 15:46

Mapex? Óvakodni? Ez vicc volt ugye? Semmiért oda nem adnám a Mapex Saturn IV. cuccomat! 600ezer állvány nélkül 5 függővel!!! Úgy látom valóban tanácsra szorulsz, de én már inkább kiszállok, mert az alapokkal sem vagy tisztába

(#1432) 2015.09.08. 14:02

Válasz UXA hozzászólására

Szia,

Köszi a részletes választ

Hát igazából a 200az egyelőre egy belőtt keret, nem pedig egy adott költségvetés
Csak úgy beáraztam, hogy nagyjából mennyit tervezek felső plafonnak, de a gyűjtés része már hátravan, csupán időben el akarok kezdeni körülnézni, hogy mire érdemes figyelni, milyen cuccban érdemes gondolkodni. Milyen szempontokat vegyek figyelembe.
Elkapkodni semmiképpen sem szeretném.

Nekem is a 22 (12 v. 13) 16 -os feloszlás a szimpatikus.

A pergőm sajnos nem tudom pontosan milyen, mert úgy kaptam, egy régebbi Magnum fémpergő, de első körben meg vagyok elégedve a hangjával, ha köré király dobtestek párosulnak, de ha adott esetben az új szett mellé egy pergő is beesik, akkor sem lennék szomorú

Csak lépcsőzetesen akarom lecserélni, először a testeket, aztán szépen sorban.

Eddigi kutatásaim alapján arra jutottam egy Tama Superstar shell szettel megelégednék

Nem tudom, hogy a Juhar, Mahagóni, Bükk, Nyírfából készült dobok közül mi az amit még szabad bevállalni és olyan márka, amitől nem óva intetetek
A Mapex pl. szóba jöhet vagy az már az óvakodjak tőle kategória ?

(#1431) 2015.09.07. 17:30

Eladó egy Tama Tension Watch (ez még a bőrdobozos!).
A Tam-Tam és Muziker boltokban 34.000 ft újonnan.
Nálam fél áron megveheted, azaz 17.000 ft-ért
Szinte új, mivel én digitális dob hangolót használok.
Ezenkívül eladó egy darab Dobkulcs könyv (új).
Bolti ára 2150 ft a Dobbolt-ban, 1500 ft-ért odaadom.
Postázom is kérésre. Együtt a kettőt olcsóbban adom.
pito@freemail.hu

UXA

(#1430) 2015.09.05. 15:54

Szia Matyi!

Az én szerény véleményem a következő: Ne vegyél új hangszert,hanem jó állapotú megkímélt hangszert keress.
Ha jól értem a költségvetés adott. 200e forint.Ebből mit is szeretnél pontosan??
Egy felsős ,egy állós hangszert,plusz egy nagydobot??Jól értem?? Keményebb " metálos" hangzást szeretnél?
Akkor: Méretezésben egy Standard 22-12 vagy 13 felső,16-os állótamaz egyik lehetőség.
Vagy ha szeretsz cipekedni,akkor 24 13 vagy 14 felső 18 álló.
Van- e jó pergőd? Most mit használsz??
Megfelelő tokok sem ártanak egy drágább hangszerhez!!

A másik a megfelelő bőrözés és a hangolás "tudomyánya"
Én ütőbőrnek tamokra Remo Emperort, rezónak Ambassadort ajánlanék.
Vagy Evans G2, G1 párosítást.
Nagydobra Evans Emad-ot, nekem az egyrétegű bevált.

Minden esetre ne kapkodj,írd meg pontosan milyen méretezésben gondolkodsz,kell-e pergő stb...

Üdv:Laci

(#1429) 2015.09.03. 18:03

Használtan 200-ért már kapsz jót

(#1428) 2015.09.03. 8:22

Válasz pito hozzászólására

Egyelőre még az információ gyűjtés fázisában vagyok.

Ha új cucc, akkor Gustavito vagy Hornyák Peti, mindkettőjüktől kértem ajánlatot, de most szétnézek használt cuccok körül is, hogy mit érdemes megvenni.

Igazából van cuccom, csak a testeket akarom lecserélni (2 tam, lábdob) első körben. Erre mondjuk egy olyan max. 200e -t gondoltam fordítani, de ha olcsóbban is van minőség akkor az csak még jobb