ok
2018 előző hónap december következő hónap
H K Sz Cs P Sz V
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Kéz- és Lábtechnikák (Szaki)

(#2683) 2018.09.08. 14:54

Válasz Papper hozzászólására

előzmény elrejtése/mutatása

Mi a lábdobtrigger típusa?

(#2682) 2018.08.27. 17:39

Sziasztok!most vettem egy elektromos dobot,úgy pattog rajta a lábgép h elviselhetetlen!szokjak hozzá vagy van valami trükk?

(#2681) 2015.07.04. 21:19

Válasz cartmen123 hozzászólására

http://www.gear4music.com/Drums-and-Percussion/Natal-Standard-Series-Double-Bass-Drum-Pedal-Fast-Cam/L6N Ennyiért szerintem eléggé megéri. Én most vettem ilyet pár hete, eddig megvagyok elégedve vele. Állítható az ütőfej szöge a pedáltól függetlenül. dupla láncos elég masszív cucc. Esetleg ha van annyid vedd a pro verziót az is le van árazva.

(#2680) 2015.07.03. 0:16

Milyen duplázót ajánlanátok, ha most kezdek duplázni tanulni? Nem akarok nagyon gagyit, amit 1 év múlva cserélnem kell, viszont egy iron cobra már nagyon drága...

(#2679) 2015.07.02. 19:59

Dobolni vágyók figyelem!

60 perces személyre szabott, zeneközpontú dobórák az ArtistFactory Próbatermek És Stúdió-ban!

INFO/JELENTKEZES

------
-Play the drums since 2006
-Drummer for Chris Amott's Armgeddon since 2014
-Guitar Center Drum Off - Quater Finalist 2014
-Official Regional Representative of the Drummers Collective NYC since 2012
-Member of Hungary's leading heavy metal band, Pokolgép (2011- 2014)
Regional endorser of Artbeat drumsticks, Sabian cymbals and Remo drumheads

(#2678) 2014.07.14. 19:05

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hozzátok, ami a láb egyenletességével függ össze duplázásnál. Sokszor észreveszem, hogy élénkebb duplázós témánál (pl 16-odos duplánál), ha ritmus közbeni break-ek vannak lábdobot is beletéve (pl: pergő-felső tam-felső tam láb-láb-láb-láb és folytatva a tizenhatodos ritmust) vagy a téma végénél van kiállás, úgy hogy a következő ütemben a duplázós ütemet viszem tovább a lábamat meglehetősen egyenletlennek érzem. Sokszor úgy hallom, hogy a figuránál nincsenek meg a lábak közti pontos szünetértékek, hanem néha olyan mintha inkább "előkés" lenne a láb. Lassan szép egyenletesen megy, de gyorsan egyszerűen nem érzem pontosnak a lábat. Pl szextoláknál sem 4 pergő két láb kombináció. Mi a tipp? Hogyan lehetne fejleszteni? Szoktam tréningezni a kezem-lábam. Kéz-láb koordinációs alapfeladatok. Mit rontok el?

(#2677) 2014.05.06. 14:10

Válasz drummergg hozzászólására

Szia! Ha jól tudom ez az úgy nevezett "Flying Finger" technika, itt egy videó róla!

(#2676) 2014.05.05. 20:08

Sziasztok ! Szeretném a segítségeteket kérni ezzel a blast beat technikával kapcsolatosan ! Ha valaki tudna ebben segíteni hogy hogyan kezdjek neki valami kis UDUa saját oktatóvidivel vagy bárhogyan ! Előre is köszönöm ! Persze itt a link is http://www.youtube.com/watch?v=EL6X0XaO7Wo

BAB

(#2675) 2014.02.15. 13:36
(#2674) 2014.02.14. 12:40

Válasz BAB hozzászólására

Ha jól értelmezem,akkor a "flatfoot" technikáról van szó.
És Iron Cobránál is ezt használom, úgyhogy ez nem Axis-specifikus

Itt egy nagyon jó kis oktató videó ezzel kapcsolatban:
http://www.youtube.com/watch?v=RyIbtbyoWQg

BAB

(#2673) 2014.02.14. 12:01

Szeva!
Én viszont olyan nálam okosabb és ügyesebb kolléga véleményére lennék kíváncsi aki tudna pár ötletet adni. 8évig használtam Iron Cobrát és váltottam kb negyed éve Axisre.Valahogy, sehogy sem akar ráállni a lábam. Na arra már rájöttem, hogy a gyors dolgoknál ezzel a masinával pláne felesleges a full leg-ezés. Szóval tudna-e valaki valami f@sza gyakorlatot javasolni a bokázásra?
PONTOSABBAN gyakorláskor minden oké, érzem is a pedált. De amikor próbálunk - nagyobb hangerőnél - annyi energiát elpazarlok, hogy abból egy kissebb falu elélne hónapokig. Na de mindemellett bokagyakorlatokra vagyok kíváncsi.
Heti 3-4-5ször 2-3órát gyakorlok, szóval még azt sem lehet mondani, hogy sz@rok rá.
Várom a tippeket.

BAB

(#2672) 2014.02.10. 2:18

Válasz joy1 hozzászólására

http://www.youtube.com/watch?v=RKywQDUbX-I
Tűrhetően mutatja.
Bár én egy lábbal nyomatom mindig, sőt kettővel nem is tudok.

(#2671) 2014.02.06. 18:32

még az előzőhöz ! erről a technikáról beszélek ! :http://www.youtube.com/watch?v=aB2vlViZ-YQ

(#2670) 2014.02.06. 18:32

Sziasztok ! Egy olyan problémám lenne hogy egy ideje egy sérülés következtében nem nagyon tudtam játszani se gyakorolni de nem is ez a lényeg hanem az hogy a sérülés előtt elkezdtem gyakorolni ezt a fajta blast beat technikát és sajna nem nagyon akar össze jönni vagyis inkább a bal kezemmel van gond !! Nem nagyon akar rá állni a dologra pedig szinte ahogy időm engedte gumilapoztam !! Ha valakinek van egy jó tippe vagy akár egy jó videója ahol bemutatja egy picit részletesebben mint a többi youtube-s videók akkor azt megköszönném !!!
Üdv!

(#2669) 2013.12.07. 12:51

Válasz iGyuri hozzászólására

Hasonló gondom nekem is szokott lenni, sőt, van hogy a hüvelyk ujjam alatti rész is fáj. Ha bemelegítek gyakorlás előtt gumilappal akkor mérséklődik a dolog. Ezt ajánlom Neked is, ha nincs gumilapod szerezz be egyet, nem bánod meg .

(#2668) 2013.12.07. 10:14

Válasz iGyuri hozzászólására

Ez lehet verőfogás probléma. A "sztenderd módja a verő tartásának, hogy a mutató és hüvelykujjal a verő súlypontjánál, tehát kábé a kétharmadánál fogod meg a verőt és finoman rákulcsolod a többi ujjad, hogy még lazán tudjon mozogni a kezedben (ezt valamelyik nagy dobos etalon be is mutatja egy videón, de most nem találom a jutúbon).
Én a kisebb mozdulat és nagyobb "ütőerő" érdekében ennél lejjebb fogom, úgy, hogy a verő vége még "megakadon" a kézem élén. Ezzel kisebb erőbefektetéssel nagyobb ütőerőt érek el.

Fontos az is, hogy hogyan tartod a kezed és a csuklód (oldalirányban mozgatod a kézfejed vagy fel-fe), és ehhez milyen magasra állítod a lábcintányért. Ez abszolút egyénfüggő. Én meglehetően magasra teszem (kb. a függőtamok tetejével egy szintbe), mert nekem így kényelmes. Van aki éppen hogy a pergő szintje fölé teszi. Ez van, tapasztald ki, hogy neked mi a jó.

Fontos dolog, hogy ki kell használni a dobok és cintányérok dinamikáját, tehát azt, hogy a verő visszapattan a cintányérról.

A harmadik dolog, hogy ne üsd "túl" a zenédet. Nem tudom mit értesz gyors játék alatt, de lehet, hogy célszerű felezned egy-egy témát, sok esetben még jobban is szól, egy húzós 1-3 (a köznyelvben kvázi hibásan "kettőnégynek" hívják) cinjáték, mint egy túlkapkodott 1-2-3-4.

(#2667) 2013.12.05. 22:19

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy a jobb kezem amivel a lábcint ütöm gyors ritmusnál nagyon nagyon hamar elfárad és megfájdul a kezem (van hogy 1 számot nem tudok végigdobolni) és úgy érzem hogy nem is tudom megtartani a kezemben a dobverőt. Mit csinálok rosszul? Leginkább a hüvelyk és a mutatóujjammal fogom a dobverőt. Kzedő vagyok, de régebben mintha nem lett volna ilyen probléma.

Köszi a segítséget!

(#2666) 2012.06.26. 16:12

Válasz metallaci hozzászólására

Szia!
Nyugi,majd szépen lassan megerősödik a karod és az ujjaid,csak ehhez minimum 4 hét kell,annál hamarabb ne várj csodát és nem árt,ha egy egy napot pihensz vagy a gyakorlás során 2-3 percenként egy percet pihensz. A nyújtást továbbra se hanyagold. A pihenőidőben megteheted.

(#2665) 2012.06.25. 18:07

Válasz ypos hozzászólására

"Kimegy az erő"-pontosan ez van nekem is...
Pedig volt benne dögivel
A koordináció résszel nincs probléma,azért kavarodok össze mert elfáradnak a lábaim.
Hát még egyszer köszi a tippeket!
De azért nyugodtan írjon más is,akinek van bármi ötlete a témával kapcsolatban.
Köszi

(#2664) 2012.06.25. 15:51

Nem tudom, nem vagyok orvos, csak a tippeltem és a tapasztalataimat írtam le
Nekem nem fájnak az izületeim (kicsit recsegnek, ha mondjuk guggolásból állok fel, de nem fájnak). Csak azt kezdtem el érezni, hogy hamar marhára elfáradok tartós duplázás közben. Olyan, mintha kimenne az erő a lábaimból.
És ezért kezdtem el olyan beállításokat (meg olyan technikát) alkalmazni, amihez a lehető legkevesebb erőkifejtésre és a legkisebb mozdulatokra van szükség.